A mai napon fogadta el a NER parlamenti holdudvara azt a határozati javaslatot, amely Fekete-Győr Andrást felmentette képviselői tisztségéből egy 2012-s törvényre hivatkozva, mely szerint elítélt bűnözők felmenthetőek a képviselői tisztségük alól. Fekete-Győr – akit elítélt mivolta ellenére barátai mégis Fegyőrnek neveznek – nyilatkozatában kijelentette, hogy a magyar nemzeti szocilisták által hozott rendelkezésnek ő lett az első koncepciós perben elítélt áldozata.
Nyilatkozatának további részében kifejtette, hogy igazából nem bánja a történteket, hiszen végre megnyithatja álmai elektromos rollermosóját, amihez az áramot az ő és barátai által tervezendő és megépítésre kerülő atomerőmű fogja biztosítani. „Mindig is érdekelt a fizika, amit ugyanolyan magas szinten űzök, mint a politikát, így biztosan egy megfelelő, nyugati színvonalú és biztonságos rendszer fog születni a vállalkozás keretében.” – utalt ezzel a megépítendő atomerőműre az ex. képviselő.
Arra az újságírói kérdésre, hogy mit is ért pontosan atomerőmű alatt nem tudott értékelhető választ adni, ugyanis köztudott, hogy némi fogalomzavar él ezzel kapcsolatban a nagytiszteletű képviselő úr fejében.
Az ex. képviselő most sem tudta meghatározni egészen pontosan mit is ért atomerőmű alatt.
A zárt ajtók mögött rendezett sajtótájékoztatóról kiszivárgott információk eljutottak a Nemzetközi Atomenergia Ügynökséghez is a képviselő korábbi nyilatkozatával együtt, aminek hatására rendkívüli vészhelyzeti ülést hívtak össze a szervezet bécsi székhelyén, melyre utoljára az 1986-os csernobili baleset kapcsán volt csak precedens.
Az eseményen résztvevő informátoraink szerint a szervezetet 1981 és ’97 között vezető Hans Blix – aki egyébként hihetetlen diplomatikusságáról és nyugalmáról híres – így kommentálta a helyzetet: „Te jó ég, csak ennek a nyomoroncnak hasadó anyag ne kerüljön a kezébe, mert még a p……t sem tudja kézben tartani láthatóan, nem hogy egy láncreakciót. Ha ez mégis megtörténne, az nem egy második csernobil lesz, hanem az utolsó!”
Fegyőr helyét egyébként az országgyűlésben elvtársa párttársa, a barátai által csak Csekk Katalinnak hívott, pár hónapja nagyot bukott momentumos ex. EP képviselő fogja átvenni, aki örömét fejezte ki, hogy végre az államnak, ha csak átvitt értelemben is, de csekket adhat képviselői tiszteletdíjára és az azzal járó egyéb költségekre.